Blog Grzegorza Barana: Excel maniak

4 pkt
Jolanta Mieszczyk napisał/a o
6 lat temu

Blog Grzegorza Barana: Excel maniak

Witam wszystkich. Mam na imię Grzegorz i od kilku lat prowadzę szkolenia m.in. z Excela. Excel to nie tylko moja praca, ale i pasja, którą na tym blogu chciałbym się podzielić. Blog ten chciałbym skierować do początkujących oraz średnio-zaawansowanych użytkowników Excela, czyli tych którzy w takim miejscu jak to chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać różne triki i sztuczki przydatne w codziennej pracy.
Postaram się, aby omawiane zagadnienia przedstawiane były w prosty i przyjazny sposób, bez informatycznego żargonu, tak aby każdy mógł zrozumieć podstawowe funkcje i narzędzia.

Na dobry początek chciałbym zaprezentować dwa bardzo przydatne skróty klawiaturowe ( nawiasem mówiąc jestem wielkim fanem skrótów i na tym blogu możecie spodziewać się dużej ich liczby).

Jedną z danych często używanych w naszych tabelkach jest aktualna data w celu wstawienia do komórki aktualnej daty wystarczy kliknąć "CTRL+;", jeżeli do tego skrótu dodamy jeszcze Shift czyli klikniemy "CTRL+Shift+;" zostanie wstawiona aktualna godzina.

W kolejnym wpisie zaprezentuje Wam jak zapoznać się ze skrótami klawiaturowymi, a także zdradzę Wam jak uporać się z największym problemem związanym ze skrótami, czyli jak je zapamiętać.

Do usłyszenia zatem :)

Szkolenia z zakresu MS Office w ofercie CS znajdziecie - w tym miejscu.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł