Proces Workflow: [e-Sklep] Generowanie FS z ZS pochodzącego z e-Sklepu wraz z generowaniem wydruków do FS

3 pkt
Przemysław Duda napisał/a o
BPM
BPM artykułów: 12

5 lat temu

Proces pokazuje w łatwy sposób, jak możemy wykorzystać Workflow w konkretnym scenariuszu biznesowym, bez konieczności wprowadzania w nim dodatkowych zmian programistycznych.


Schemat blokowy procesu:Aspekt biznesowy jest następujący: w e-Sklepie generowane są zamówienia sprzedaży, które następnie synchronizowane są do Altum.W momencie pojawienia się danego zamówienia w bazie danych, na zdarzenie startowe zatwierdzenia zamówienia sprzedaży, pochodzące z synchronizacji dokumentu ZS, uruchamiany jest proces Workflow (dodatkowe informacje o tej funkcjonalności można otrzymać poprzez kontakt z Asystą Techniczną). Jeśli zamówienie pochodzi z e-Sklepu, co jest weryfikowane na samym początku procesu, następuje sprawdzenie, czy kontrahent na którego wystawiono zamówienie sprzedaży nie jest kontrahentem Nieokreślonym, jeśli tak, to żadne kroki nie są podejmowane, a do użytkownika uruchamiającego proces, wysyłana jest informacja o jego zakończeniu.


W przypadku określenia kontrahenta, do zamówienia sprzedaży generowana jest faktura sprzedaży, która następnie (po wyeksportowaniu jej do dokumentu pdf) jest podpinana do dokumentu FS jako załącznik.Po stronie e-Sklepu załącznik ten jest podpięty do zamówienia sprzedaży.


Podgląd faktury sprzedaży wygląda następująco:Na koniec, na skrzynkę mailową kontrahenta, wysłane zostaje powiadomienie o fakturze:

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł