Mapowanie wielu parametrów poprzez kontekst

3 pkt
Przemysław Duda napisał/a o
BPM
BPM artykułów: 12

Comarch Retail
Comarch Retail artykułów: 59

Comarch ERP Altum
Comarch ERP Altum artykułów: 69

Comarch ERP Altum

5 lat temu

Wraz z wydaniem wersji Comarch ERP Altum Workflow 6.1 dodaliśmy nową funkcjonalność związaną z kontekstami. Jest to możliwość mapowania wielu parametrów poprzez kontekst. Implementacja nowego działania została zasugerowana przez jednego z partnerów. Zatem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów zmiana została wprowadzona możliwie najszybciej.

Jedną ze zmian, które zostały wprowadzone po stronie edytora, jest dodanie opcji "Pobierz wartość" w menu konteksty.

Zaznaczenie tej opcji spowoduje pobranie określonej wartości dla danego parametru procesu. W przykładowym procesie dodane zostały parametry id,code i tin (wszystkie mają zaznaczoną opcję "Pobierz wartość") do których przypisane zostały właściwości obiektu Customer. Wynikiem jego działania będzie wysłanie informacji do skrzynki użytkownika uruchamiającego proces o Id, kodzie oraz numerze NIP kontrahenta. Tak więc przejdźmy do uruchomienia naszego procesu z poziomu listy kontrahentów.

Po uruchomieniu procesu, do skrzynki odbiorczej użytkownika który go uruchomił, zostaje wysłana następująca informacja:

Jeżeli jeden z parametrów nie miałby zaznaczonej opcji "Pobierz wartość", w momencie uruchomienia procesu pojawiło by się okno wyboru parametrów procesu.

Ponadto istnieje możliwość uruchomienia procesu z kontekstu dla grupy kontrahentów.

W takim wypadku uruchomią się 3 instancje naszego procesu, a użytkownik otrzyma 3 informacje do skrzynki zadań.

Zatem w chwili obecnej nie jesteśmy ograniczeni do pobierania tylko jednej wartości dla parametrów procesu, jest to istotne jeśli dany proces ma operować na kilku wartościach pochodzących z jednego obiektu.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł