Comarch ERP Auto Update 6.1 - kompleksowe zarządzanie instalacją/aktualizacją

3 pkt
Michał Chamów napisał/a o
Comarch ERP Altum
Comarch ERP Altum artykułów: 69

Comarch ERP Altum

Comarch Retail
Comarch Retail artykułów: 59

6 lat temu

W dniu 19.12.2013 została wydana nowa szybsza i stabilniejsza wersja aplikacji Comarch ERP Auto Update. Jest to narzędzie służące, m. in. do zarządzania instalacją/aktualizacją oprogramowania Comarch ERP. Aktualnie obsługiwane są produkty:
- Comarch ERP Altum,
- Comarch ERP Retail,
- Comarch ERP Mobile Sprzedawca,
- Comarch ERP Mobile Flota,
- Comarch ERP Mobile Magazyn.

Przez zarządzanie instalacją/aktualizacją rozumiemy:
- Instalację - funkcja ta instaluje wybrany produkt wraz z niezbędnymi komponentami na maszynach gdzie jeszcze ten produkt nie był zainstalowany.
- Aktualizację - funkcja ta aktualizuje wybrany produkt do najnowszej wersji. W trakcie tego procesu tworzone jest archiwum i kopie zapasowe baz danych, aby można było przywrócić wersję poprzednią.
- Przywrócenie wersji - funkcja ta odtwarza środowisko do stanu z przed aktualizacji w razie niepowodzenia aktualizacji lub gdy nowa wersja nie będzie satysfakcjonująca dla użytkownika. Dzięki tej funkcji aktualizacja jest całkowicie bezpieczna.
- Odinstalowanie produktu - funkcja ta usuwa produkt z systemu.

Akcje zdalne

Wszystkie opisane funkcje można wywoływać zdalnie na komputerach, na których zainstalowany jest Comarch ERP Auto Update z poziomu komputerów, które pełnią funkcję nadrzędnych w sieci oddziałów. Zdalne akcje mogą być wywoływane na wielu maszynach jednocześnie. Dzięki tej funkcjonalności instalacja/aktualizacja w całej sieci oddziałów jest praktycznie bezobsługowa!

Do wywoływania zdalnych akcji służy specjalny panel agentów podrzędnych, w którym dodatkowo prezentowane są informację o wszystkich oddziałach skonfigurowanych w sieci. Można dowiedzieć się jakie produkty i w jakiej wersji zainstalowane są na poszczególnych oddziałach, można także zorientować się jakie wersje Comarch ERP Auto Update pracują na komputerach w sieci, i co najważniejsze, można dodawać lub usuwać oddziały do sieci. Pełna kontrola i kompletne informacje pozwolą zarządzać strukturą oddziałów nie wstając od biurka!

Poprawki

Gdyby zainstalowana wersja nie spełniała w pełni oczekiwań, Comarch ERP Auto Update udostępnia funkcję dystrybucji poprawek. Mechanizm ten jest przeznaczony do dystrybucji niewielkiej liczby bibliotek i instalowania ich w działającym już w środowisku produkcyjnym wybranych klientów. Tak jak podczas aktualizacji pełnej wersji produktu, możliwe jest wycofanie zainstalowanych poprawek oraz instalowanie ich zdalnie. Funkcjonalność ta zapewnia szybkość i bezpieczeństwo awaryjnego naprawiania działających aplikacji.

Dodatki

Dodatki są rozszerzeniem funkcjonalnym aplikacji firmy Comarch. Comarch ERP Auto Update ułatwia ich dystrybucję i instalację w sieci oddziałów. Wystarczy zarejestrować dany dodatek na komputerze centralnym sieci, a następnie rozesłać na wybrane odziały za pomocą specjalnie przygotowanego do tego celu panelu. Z Comarch ERP Auto Update zarządzanie dodatkami stało się dziecinnie proste.

Kopie zapasowe

Awarie sprzętu komputerowego, zdarzenia losowe, klęski żywiołowe - wszystkie te nieszczęścia mogą przytrafić się każdej firmie. Aby zminimalizować straty Comarch ERP Auto Update udostępnia funkcjonalność kopii zapasowych. Wykonywane są kopie zapasowe konfiguracji produktów i/lub konfiguracji Comarch ERP Auto Update każdego z oddziałów w sieci i przesyłane do komputera centralnego. W przypadku awarii któregoś z oddziałów, możliwe jest szybkie odzyskanie pełnej konfiguracji oddziału.

Comarch ERP Auto Update 6.1 pozwala zaoszczędzić wiele godzin poświęconych na ręczne przygotowywania środowiska do migracji do nowej wersji, pozwala zarządzać całym procesem i siecią oddziałów z jednego miejsca. Mechanizm poprawek i dodatków ułatwia poprawę błędów i instalację rozszerzeń, a kopie zapasowe skracają czas "wyłączenia" oddziału po awarii.

Comarch ERP Auto Update 6.1 - i wszystko stanie się prostsze. Wypróbuj już dziś!

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł