klient
Jacek Pietsch
99 pkt
2 pytań
7 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
10 90%
oceń

Błędy Altum - błędy podsumowania wartości dokumentu!

Jacek Pietsch zapytał/a o
Comarch ERP Altum
Comarch ERP Altum pytań: 76 | odpowiedzi: 318

Comarch ERP Altum

Patryk KunickiTomasz MalickiMarcin RaszkaPaweł PilacińskiBartłomiej RekowskiMałgorzata KielinRafał FilipczakKrzysztof Trzaska

Po raz drugi zdarzył nam się karygodny błąd podsumowania wartości dokumentu.

Na czym polega problem? Faktyczna suma wartości poszczególnych pozycji różni się od tej wyświetlanej w altum i na wydruku.

Pierwsza sytuacja dotyczyła dokumentu MM a druga Oferty. Wartość oferty została zaniżona o 1300 zł.

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem Altum to niech odpowie sobie na pytanie czy chce spać spokojnie w nocy...

W odpowiedzi na pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy od Comarch zapytanie SQL, które poprawiło wartość na konkretnym dokumencie. Myślałem, że to jakiś jednorazowy przypadek a tu proszę, trzeba sumować każdy dokument ręcznie.

Odpowiedzi:

User Avatar
pracownik comarch
Anna Śliwa
122 pkt
0 pytań
10 odpowiedzi
0 pomysłów
4 komentarzy
7 100%
1 pkt
 
Anna Śliwa odpowiedział/a
Comarch ERP Altum
Comarch ERP Altum pytań: 76 | odpowiedzi: 318

Comarch ERP Altum

Patryk KunickiTomasz MalickiMarcin RaszkaPaweł PilacińskiBartłomiej RekowskiMałgorzata KielinRafał FilipczakKrzysztof Trzaska
3 lata temu

Witam serdecznie,


W związku ze zgłaszanymi przypadkami niepoprawnego sumowania elementów do nagłówka, podczas prac nad wersją 2016.6 rozpoczęto dodatkową weryfikację tego obszaru przez zespół testów. Na chwilę obecną zostały zgłoszone i poprawione scenariusze do wersji rozwojowej.

Podjęte działania powinny przełożyć się na znaczne zmniejszenie liczby przypadków związanych z niepoprawnym sumowaniem elementów na dokumentach.


Niestety nie możemy jednoznacznie stwierdzić że zaimplementowane poprawki wyeliminują przyczyny, które implikują pojawianie się nieprawidłowości na Państwa środowisku, w związku z tym, że nie otrzymaliśmy od Państwa scenariusza wywołującego błąd.


Na daną chwilę nie zaprzestajemy w pracach nad weryfikacją tego obszaru i będziemy usilnie szukać ewentualnych nieprawidłowości.


Jednocześnie chciałabym poinformować, iż opisywane zmiany zostały przeniesione m.in. do wersji 2016.5.5. W celu udostępnienia najnowszego QF proszę o przysłanie zgłoszenia na SOZ.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł