klient
Rafał Stępień
116 pkt
6 pytań
7 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
2 100%
oceń

Wyszukiwanie w listach po kategorii

Rafał Stępień zapytał/a o
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 5118 | odpowiedzi: 20310

Optima

Robert GajdzikArkadiusz ZygmuntPatrycja ŁuczyckaTadeusz WilgockiEdytaagnieszka.kozlarekMagdalena PająkTadeusz Fejklowicz

Witam.

Obecnie mam tak ustawiona Optime, ze w naglowkach list dokumentow (chodzi mi tutaj o RW) mam rozwijalna liste z kategoriami. Wpisujac z palca szukana fraze - znajduje mi tylko jej pierwsze wystapienie. Np mam 2 kategorie: 8100 oraz 8100 P. Chce znalezc 8100, wiec wpisuje 8100 a znajduje mi 8100 P - bo ta na liscie jest pierwsza. Wiec to szukanie w takim przypadku sie nie sprawdza - musze szukac "oczami". Czy jest jakies rozwiazanie tego problemu? Czy mozna tak ustawic program, zeby bylo tu normalne szukanie jak np. po numersze dokumentu, gdzie wpisuje sobie 8100 a zapytanie do bazy idzie LIKE %8100%.

Myslalem tez o zalozeniu filta, co juz jest niewygodne, ale niech tam.... Niestety, z tego co widze dozwolona kolumna w filtrze to Trn_Kategoria - ale nie jest to kod kategorii a opis. Jesli wiec wspomniana przeze mnie kategoria o kodzie 8100 ma w opisie 'Sprzedaz jaj' to i tak tego nie znajde.

z gory dziekuje za pomoc

Odpowiedzi:

User Avatar
partner
Jarosław Mikosz
3 150 pkt
2 pytań
192 odpowiedzi
28 pomysłów
47 komentarzy
294 91%
1 pkt
 
Jarosław Mikosz odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1508 | odpowiedzi: 20310

Optima

Jacek KamińskiWojciech SałańskiPiotr LochyńskiPiotr SzokaŁukasz WalterJarosław MikoszKrzysztof BłażowskiPiotr Zarzycki
5 lat temu

Na kolumnach nie powalczymy ale filtr proszę bardzo. Wklejamy to na zakładce "Zaawansowane". Filtr sprawdza zarówno kod kategorii ogólnej jak i szczegółowej

@PAR ?@S20|Kategoria|&Kategoria:''@? PAR@

EXISTS(SELECT KAT_KATID FROM CDN.KATEGORIE WHERE KAT_KATID=TRN_KATID AND ((KAT_KODSZCZEGOL LIKE '%' + ??KATEGORIA + '%') OR (KAT_KODOGOLNY LIKE '%' + ??KATEGORIA + '%')))

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł