użytkownik
Marcin Kuca
1 pkt
1 pytań
0 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
1 100%
1 pkt

Budżetowanie w BI - pomysł na usprawnienie

Marcin Kuca napisał/a o
BI
BI pomysłów: 39 | odpowiedzi: 400

BI

Piotr ZarzyckiStanisław PachaczŁukasz WalterRafał RaczyńskiPiotr SzokaMarcin KucaMariusz SobeckiPaweł Nagórka
Comarch ERP XL
Comarch ERP XL pomysłów: 300 | odpowiedzi: 2750

Comarch ERP XL

Jacek SadowskiSzymon LiszewskiŁukasz MaszotaŁukasz KaniaJarosław ZielewskiMichał ZimekŁukasz JajorMaciej Saja

Witam, chciałbym zgłosić następujący pomysł dotyczący modułu budżetowania w BI, kreacji nowego budżetu i dalszej pracy z tym budżetem. W ten sposób chciałbym nawiązać do rozmowy z ekspertami Comarchu w strefie eksperta na spotkaniu użytkowników Comarch ERP XL we Wrocławiu.
W obecnym kreatorze można tworzyć cząstkowe budżety lub budżety bardzo syntetyczne. Stworzenie wielowymiarowego budżetu (sprzedażowego bądź kosztowego) z dużą ilością danych, w firmie o złożonej strukturze organizacyjnej i wieloma kanałami dystrybucji praktycznie jest niemożliwe w obecnym module. Mój pomysł polega na tym, aby stworzyć możliwość kreowania budżetu na podstawie utworzonych raportów z danymi historycznymi. Wyglądać miałoby to tak: mając wygenerowany raport np. kosztów wg MPK, kategorii finansowej i innych wymiarów za dany okres, mamy możliwość zapisania go jako budżet na kolejny okres z możliwością dalszej jego edycji i pracy z tym budżetem. Generalnie idea jest taka, aby z każdego raportu z dowolnej kostki analitycznej można było wygenerować szablon budżetowy, wypełniony danymi historycznymi, zawierający te same miary i wymiary, który byłby punktem wyjścia do kreowania nowego budżetu.
Uważam, że z taka funkcjonalnością – oczywiście po dopracowaniu szczegółów – BI osiągnąłby nowy poziom i stałby się w pełni funkcjonalnym narzędziem controllingowym.
Bardzo proszę osoby zainteresowane tematem o rozwinięcie wątku dotyczącego modułu budżetowania, o swoje komentarze i pomysły.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł