klient
Wojciech Sałański
1 920 pkt
84 pytań
153 odpowiedzi
131 pomysłów
96 komentarzy
356 98%
oceń

Zmiany w kalkulatorze

Wojciech Sałański napisał/a o
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1236 | odpowiedzi: 15862

Optima

Agnieszka ŚwistStanisław PachaczAndrzej GrzelińskiDamianMarcin LiszewskiPrzemysław PlucińskiPiotr ZborowskiMaciej Włodarczyk

Gdy w kalkulatorze nacisnę znak dodawania, mnożenia etc. to od razu zeruje się wyświetlana wartość (tzn. jest ona gdzieś zachowana, ale niewidoczna). Sugeruję:

1. nie zerować wartości w kalkulatorze - po wciśnięciu np. znaku "+", do czasu wciśnięcia liczby, cały czas powinna być wyświetlana stara wartość

2. Dopiero, gdy naciśniemy jakąś cyfrę to wyświetlana wartość powinna się zmienić na wpisaną tam liczbę (zerowanie jest bardzo mylące i nieczytelne).

3. wstawić może jakieś okienko wyżej/obok z wykonanymi dotychczas operacjami w kalkulatorze, żeby użytkownik widział jakie operacje już wykonał i jaki jest obecnie wynik.

4. Tak jak wspomniałem w poprzednim poście: kalkulator powinien się aktywować po wciśnięciu w komórce liczbowej znaku dodawania, odejmowania, mnożenia lub dzielenia. Gdy wciśnie się jeden z tych operatorów arytmetycznych powinien włączyć się kalkulator -> wartość z komórki liczbowej powinna być do niego skopiowana a wciśnięty wcześniej znak/operator arytmetyczny aktywowany.

5. wciśnięcie z poziomu kalkulatora enter powinno przenosić obliczoną w nim wartość do komórki z której kalkulator został wywołany.

6. powinno być gdzieś zaznaczone/uwidocznione jaki operator arytmetyczny użytkownik wcisnął - obecnie jak wcisnę znak plusa to zeruje mi wartość w kalkulatorze i tyle - nie mam pewności czy wcisnąłem prawidłowo plus czy może jednak mnożenie...

Odpowiedzi:

User Avatar
pracownik comarch
Paweł Pilaciński
2 665 pkt
2 pytań
178 odpowiedzi
6 pomysłów
247 komentarzy
309 95%
oceń
 
Wojciech Sałański potwierdził, że ta odpowiedź jest najlepsza i wystarczająca
Paweł Pilaciński odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 3773 | odpowiedzi: 15862

Optima

Wiesław FurtakAgnieszka NaderMarcin KlejnowskiWiktor MamcarzRobert MatyjaszczykAdrian ZimochPaweł BrzostowskiPiotr Szczypka
9 mie. temu

W wersji 2018.2 zostały wprowadzone wszystkie zmiany poza punktem 3.
Ad 1 i 2. Po naciśnięciu operatora arytmetycznego oczekujemy na wprowadzenie liczby. Wartość nie jest zerowana.
Ad 4. Na Operatorze można włączyć takie działanie kalkulatora.
Ad 5. Enter powoduje wykonanie obliczenia. Tab powoduje wykonanie obliczenia, zaakceptowanie wyniku i przejście do następnego pola. 
Ad 6. Wybrany operator jest podświetlany na kalkulatorze.

Ta odpowiedź została skomentowana
User Avatar
klient
Wojciech Sałański
1 920 pkt
84 pytań
153 odpowiedzi
131 pomysłów
96 komentarzy
356 98%
oceń
 
Wojciech Sałański odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 3773 | odpowiedzi: 15862

Optima

Wiesław FurtakAgnieszka NaderMarcin KlejnowskiWiktor MamcarzRobert MatyjaszczykAdrian ZimochPaweł BrzostowskiPiotr Szczypka
9 mie. temu

Super! Mi się bardzo podoba! :)

Dwie drobne uwagi:

Pierwsza, istotniejsza, dotycząca funkcjonalności kalkulatora:

Jak wpiszę w komórkę 10 a następnie przez przypadek wcisnę dwa razy * to w wyniku otrzymuję 100. Jak wcisnę 3 razy * to wynik zmienia się na 1000 itd. Analogicznie z pozostałymi operatorami.

Osobiście uważam, że wciśnięcie wielokrotne tego samego (lub różnych) operatora nie powinno powodować żadnych dodatkowych działań.

Według mnie to powinno działać tak:

Wpisanie liczby nic nie powoduje (neutralne z punktu wykonywania obliczeń). Wciśnięcie operatora (+-*/): jeśli wcześniej była wciśnięta liczba (cyfra/przecinek) powoduje obliczenie operacji (pierwsza kwota + aktywowany operator + ostatnia kwota) i aktywację danego operatora (np. mnożenia). Ponowne wciśnięcie jakiegoś (tego samego lub innego) operatora powinna powodować deaktywację poprzedniego operatora i aktywację ostatnio wciśniętego. Następnie wprowadzenie kwoty ponownie neutralne itd.

Druga uwaga jest taka, że opcja uruchamiania kalkulatora po wciśnięciu +-*/ powinna być domyślnie włączona. Nie widzę w ogóle potrzeby jej wyłączania. Tak jak napisałem na początku - mi się ta funkcjonalność bardzo podoba więc jest szansa, że innym użytkownikom również przypadnie do gustu. Natomiast w innym wypadku wielu użytkowników nawet się o niej nie dowie (niewiele osób lub dłubanie w konfiguracji).

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł