użytkownik
Urszula Skowronek
0 pkt
1 pytań
0 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
0 0%
oceń

Podstawy chorobowe

Urszula Skowronek zapytał/a o
Comarch ERP Klasyka
Comarch ERP Klasyka pytań: 84 | odpowiedzi: 288

Joanna RucińskaElżbieta ŻyznowskaTeresa BąkGrzegorz MikaPatryk TrzcielińskiAneta KlodaPiotr BacaMarcin Toruń
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 4167 | odpowiedzi: 17085

Optima

Piotr BartosiakArtur NakoniecznyICT AdministratorJoanna FurtakPaulina ŻądełekPaulina StanachRomualda SeroczyńskaIwona Przybysławska
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 1033 | odpowiedzi: 3275

Paulina ŻądełekMaciej DudaMonika KalaWojciech RzadkowskiJoanna TiszerMarcin MatylaLidia BłażejowskaMaciej Lachowicz

Jesteśmy w trakcie wdrażania systemu oraz naliczania pierwszej wypłaty. Z pliku Excel zostały zmigrowane dane kadrowe, podstawy chorobowe, itp. Problem naliczenia wynagrodzenia chorobowego nie dotyczy pracowników, których okres zasiłkowy liczony jest z ostatnich 12 miesięcy (tj. od grudnia 2016 do listopada 2017).
Pojawia się on natomiast przy pracownikach przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich, urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, urlopach rehabilitacyjnych, których okres zasiłkowy liczony jest z wcześniejszego okresu, przed grudniem 2016. Zostały zmigrowane BO z podstawami do wynagrodzenia chorobowego z okresów, które są wcześniejsze niż 12 m-cy wstecz, lecz przy naliczaniu wynagrodzenia chorobowego program nie uwzględnia tych wcześniejszych podstaw, z 2014 czy 2015 roku, lecz liczy tylko z ostatniego miesiąca.

Co należy zrobić, aby system naliczał poprawnie wynagrodzenie chorobowe uwzględniając podstawy z BO? Wypłata za grudzień 2017 będzie naszą pierwszą wypłatą liczoną w programie.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł