użytkownik
Damian Januś
4 pkt
15 pytań
7 odpowiedzi
1 pomysłów
1 komentarzy
4 100%
oceń

obieg dokumentów - powrót do poprzedniego etapu

Damian Januś zapytał/a o
Ogólne
Ogólne pytań: 451 | odpowiedzi: 2750

Roman MałeckiDominik WajdaAleksander Zająckrzysztof  krauzeBartosz KozickiWiesława MatrackaWojtek DudziakAgnieszka Tekla
Produkcja
Produkcja pytań: 50 | odpowiedzi: 114

Zbigniew MakarewiczSebastian SkoczekKarolina Nowakkorczowski.damianMarek HutkoJerzy PierchałaDamian JanuśMarcin Waliłko
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 4728 | odpowiedzi: 18858

Optima

Piotr ZborowskiJoanna GarbaczMarek KwiatkowskiPIEKARNIA Jacek KotowiczJoanna LisSzymon PerskiPiotr Pawliszyn

Witam,

Czy jest możliwość powrotu do poprzedniego etapu obiegu dokumentów? Chodzi głównie o to, że jak mam obieg dokumentów podzielony na kilka etapów np. oferta, zamówienie, przyjęcie na magazyn, obróbka detalu etc. i klient dane detale dostarcza nam w kilku seriach (np jest zlecenie na 100szt. w pierwszy dzień dostarczy 20 w drugi 30 a w trzeci 50) to chciałbym aby można było zrobić cały obieg dokumentów podczas jednego procesu (do tego przydałaby się opcja powrotu do poprzedniego etapu aby np po przyjęciu na magazyn pierwszych 20szt można było przeklikać proces do kolejnego etapu, następnie kiedy przyjdzie druga seria 30 szt. można było wrócić do etapu przyjęcie na magazyn aby w komentarzu dopisać, że dana seria została przyjęta na magazyn w danym dniu).
Jeśli chodzi o sam dokument PZ to nie ma problemu, chodzi tylko o to aby nie musieć otwierać nowego dokumentu/procesu do każdej serii, i w ten sposób zamiast jednego dokumentu gdzie jest opisane całe zlecenie (przyjęcie na magazyn i obróbka każdej serii), zamiast otwartych 3 dokumentów do jednego zlecenia i jednej oferty.

Ewentualnie czy można powielać dany proces w taki sposób aby podczas jednego procesu (który powinien mieć np 5 etapów) były uwzględnione przyjęcia na magazyn i obróbka każdej seri z osobna? Tzn. mamy etap1 przyjęcie na magazyn serii 1, etap2 obróbka, następnie przyjęcie na magazyn serii 2 (normalnie byłoby to etapem1 ale z automatu pokazuje nam to jako etap3) etc. Chodzi o to aby nie musieć za każdym razem konfigurować schematu obiegu dokumentów (całego procesu i ustalać z osobna poszczególnych etapów) tylko aby proces był stworzony raz (np 5 etapów) ale aby w razie potrzeby niektóre kroki można było powielać i w efekcie zamiast 5 kroków mieć 20/30.

Mam nadzieję, że dosyć zrozumiale przedstawiłem problem oraz liczę na Waszą pomoc :)

Pozdrawiam

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł