partner
Marcin Liszewski
726 pkt
8 pytań
24 odpowiedzi
41 pomysłów
65 komentarzy
349 96%
oceń

Wybór dziennika przy księgowaniu schematem

Marcin Liszewski napisał/a o
Księgowość
Księgowość pomysłów: 421 | odpowiedzi: 3770

Księgowość

Marcin LiszewskiWojciech SałańskiMaciej WłodarczykPaweł BrzostowskiPiotr ZborowskiPiotr JesionekMateusz RubachaRyszard Bielecki
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1220 | odpowiedzi: 15572

Optima

Marcin LiszewskiMaciej WłodarczykWojciech SałańskiPaweł BrzostowskiJakub PrażmowskiPiotr ZborowskiEstelligence EstelligencePiotr Bartosiak

Nie rozumiem konstrukcji, dlaczego do schematu księgowania trzeba przypisać dziennik a wybór dziennika można zmienić tylko z poziomu konfigurowania schematu, a nie w momencie wyboru schematu do księgowania.

Używam max. 2 schematów księgowania przy zakupie i 2-3 przy sprzedaży, które są na tyle uniwersalnie skonfigurowane, że załatwiają całe spektrum zdarzeń związanych z księgowaniem faktur z rejestrów.
Mam jednak oczywiście więcej rejestrów VAT i odpowiadających im dzienników - zarówno przy sprzedaży jak i przy zakupie.
Żeby zmienić miejsce seryjnego księgowania (dziennik) muszę każdorazowo wchodzić w konfigurację schematu. Lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru w zarówno schematu jak i dziennika w momencie zadania księgowania seryjnego.

Tak, wiem, że można sobie schematy sklonować - pozostaje tylko pytanie: gdzie tu jest ergonomia. Kiedy z jakiegoś powodu (np. zmian w przepisach) muszę zmienić sklonowany schemat w części wspólnej - wtedy muszę zmienić wszystkie pokrewne schematy....

Odpowiedzi:

User Avatar
klient
Wojciech Sałański
1 906 pkt
82 pytań
147 odpowiedzi
131 pomysłów
88 komentarzy
342 97%
oceń
 
Wojciech Sałański odpowiedział/a
Księgowość
Księgowość pomysłów: 0 | odpowiedzi: 346

Księgowość

Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 3701 | odpowiedzi: 15572

Optima

Elżbieta PolaszekPaweł WasylewiczKatarzyna WierzejskaMagdalena KoniorbiuroNatalia KurczewskaMarcin ŁachEdyta Knahl
8 godz. temu

Osobiście wolałbym, żeby wybór dziennika był możliwy dynamicznie z poziomu schematu - można byłoby wówczas wstawić warunek typu: IF(@REJESTR_VAT = 'AAA') => WYBIERZ DZIENNIK 'DZIENNIK DLA REJESTRU AAA' ITD.

Natomiast mi dużo bardziej brakuje możliwości zmiany domyślnej dla schematu daty księgowania - bardzo często jest tak, że chcemy coś zaksięgować w innym okresie (bo np. został on już zamknięty). Jakby co to zgłaszałem to już jakiś czas temu tu na forum.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł