klient
Anna Laszczyńska
6 pkt
2 pytań
0 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
1 100%
oceń

dlaczego po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego program nie odlicza kwoty wolnej w programie i dlaczego nie odbieracie telefonów na infolinii

Anna Laszczyńska zapytał/a o
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 4588 | odpowiedzi: 18415

Optima

Marcin ToruńMateusz WielochaAnia WitońPatrycja RasińskaMagdalena KunickaIZABELA LATUSJoanna StanisławskaMonika Kala

dlaczego po przekroczeniu pierwszego progu podatkowego program nie odlicza kwoty wolnej w programie i dlaczego nie odbieracie telefonów na infolinii

Odpowiedzi:

User Avatar
klient
Andrzej Grzeliński
1 531 pkt
16 pytań
155 odpowiedzi
17 pomysłów
56 komentarzy
275 98%
1 pkt
 
Andrzej Grzeliński odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 0 | odpowiedzi: 1900

Optima

6 mie. temu

Bo tak mówi przepis?

Ta odpowiedź została skomentowana
User Avatar
partner
Marcin Liszewski
889 pkt
8 pytań
36 odpowiedzi
56 pomysłów
92 komentarzy
435 97%
oceń
 
Marcin Liszewski odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 0 | odpowiedzi: 1900

Optima

6 mie. temu

Pytanie nieprecyzyjne, ale jeśli mówimy o końcu roku, to OK - tak mówi przepis.

Ale przy zaliczkach w trakcie roku przepis tak nie mówi.

Ta odpowiedź została skomentowana
User Avatar
klient
Andrzej Grzeliński
1 531 pkt
16 pytań
155 odpowiedzi
17 pomysłów
56 komentarzy
275 98%
3 pkt
 
Andrzej Grzeliński odpowiedział/a
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 0 | odpowiedzi: 1900

Optima

6 mie. temu

Mówi, jak i wyjaśnienie MF:

Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy zaliczki, o których mowa w art. 31, za miesiące od stycznia do grudnia wynoszą za miesiące od początku roku do miesiąca włącznie, w którym dochód podatnika uzyskany od początku roku w tym zakładzie pracy, przekroczył kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali – 18% dochodu uzyskanego w danym miesiącu.

W związku z tym, obliczając zaliczkę na podatek od dochodu uzyskanego w danym miesiącu, płatnik pomniejszy zaliczkę na podatek dochodowy o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek także w miesiącu, w którym dochód podatnika przekroczy kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej.

Płatnik nie zastosuje 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, począwszy od następnego miesiąca po przekroczeniu dochodów stanowiących górną granicę pierwszego przedziału skali.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł