użytkownik
Emilia Przybysz
0 pkt
1 pytań
0 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
0 0%
oceń

Ustalenie podstawy wymiaru świadczenia chorobowego. Dlaczego OPTIMA przelicza podstawę świadczenia chorobowego z bieżącej wypłaty, a nie uwzględnia w podstawie wymiaru wypłat z ostatnich 12 miesięcy. Czy trzeba zmienić coś w parametrach? Czy może z poziomu wprowadzania zwolnienia lekarskiego trzeba zwrócić na coś uwagę?

Emilia Przybysz zapytał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 1030 | odpowiedzi: 3270

Wojciech RzadkowskiJoanna TiszerMarcin MatylaLidia BłażejowskaMonika KalaMaciej LachowiczLena BatorJustyna Grelak

Ustalenie podstawy wymiaru świadczenia chorobowego. Dlaczego OPTIMA przelicza podstawę świadczenia chorobowego z bieżącej wypłaty, a nie uwzględnia w podstawie wymiaru wypłat z ostatnich 12 miesięcy. Czy trzeba zmienić coś w parametrach? Czy może z poziomu wprowadzania zwolnienia lekarskiego trzeba zwrócić na coś uwagę? Dodam, że rozliczając zwolnienie lekarskie u niektórych osób program właściwie przelicza wynagrodzenie chorobowe, tj. uwzględnia wypłaty z ostatnich 12 miesięcy.

Odpowiedzi:

User Avatar
pracownik comarch
Magdalena Pacan
42 pkt
1 pytań
28 odpowiedzi
0 pomysłów
4 komentarzy
40 100%
1 pkt
 
Magdalena Pacan odpowiedział/a
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 1030 | odpowiedzi: 3270

Wojciech RzadkowskiJoanna TiszerMarcin MatylaLidia BłażejowskaMonika KalaMaciej LachowiczLena BatorJustyna Grelak
3 d. temu

Proszę sprawdzić czy pracownik we wszystkich zapisach historycznych ma poprawnie uzupełnioną informację o ubezpieczeniu: kod tytułu ubezpieczenia, haczyki przy ubezpieczeniach i daty. Jeśli brakuje w którymkolwiek z zapisów powyższych danych podstawa zasiłku nalicza się tylko z bieżącej wypłaty. Dodatkowo proszę zweryfikować czy pracownik ma naliczone wypłaty za poprzednie miesiące oraz czy nie miał zmiany wymiaru etatu. W przypadku zmiany wymiaru etatu w podstawie uwzględniamy tylko miesiące po zmianie etatu.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł