klient
Magdalena Marchewka
0 pkt
0 pytań
0 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
0 0%
oceń

Proste działania w polach wprowadzania dokumentu do rejestru VAT

Magdalena Marchewka napisał/a o
Księgowość
Księgowość pomysłów: 514 | odpowiedzi: 5194

Księgowość

Anna MatuszakMarcin LiszewskiPiotr ZborowskiGrzegorz BąbaTomasz SmolarekPiotr SzokaWojciech SałańskiŁukasz Walter

W sytuacji, gdy mam np. 3 pozycję na fakturze: koszt, towar i transport, bardzo ułatwiającym pracę była by możliwość wprowadzenia prostego działania np. w polu netto wprowadzanej pozycji w rejestrze VAT.

Żeby wprowadzić wartość towaru muszę na zewnętrznym kalkulatorze od całego netto odjąć netto kosztów i transportu a potem wynik przepisać do formularza.

Nie prościej było by umożliwić wpisanie w pole netto działania jak w excelu np.: =100-20-10 a optima by to przeliczała i sama wpisywała wynik w pole?

Odpowiedzi:

User Avatar
klient
Wojciech Sałański
2 161 pkt
117 pytań
281 odpowiedzi
174 pomysłów
140 komentarzy
605 98%
2 pkt
 
Wojciech Sałański odpowiedział/a
Księgowość
Księgowość pytań: 1517 | odpowiedzi: 5194

Księgowość

Łukasz KulakMałgorzata Dubas-LewkowiczAdam Mularczykaneta kędziaElżbieta KępińskaBarbara OchelJacek GarbackiAndrzej Grzeliński
10 mie. temu

Nie do końca działania, ale analogiczna funkcja w zasadzie została już wprowadzona, chociaż ma pewne wady polegające na irracjonalnych feature'ach kalkulatora.

Chodzi o automatyczne włączanie kalkulatora po naciśnięciu znaku +-*/.

Żeby to działało należy wejść do konfiguracji użytkownika i tam zaznaczyć opcję na pierwszej zakładce (ogólne) "Uruchamianie kalkulatora po naciśnięciu +-*/".

Wówczas jak wpiszesz jakąś kwotę a następnie np. znak "+" to odpala Ci kalkulator i możesz sobie dodawać. Niestety osoba, która pisała tą ten nowy genialny kalkulator chyba nigdy nie korzystała z prawdziwego kalkulatora (lub nie lubi sprawdzonych rozwiązań), bo wiele rzeczy działa po prostu źle - np. dwukrotne wciśnięcie znaku "+" powoduje dwukrotne zwiększanie kwoty w kalkulatorze, co może prowadzić tylko do błędów... O innych rzeczach typu problem ze wstawieniem minusa przy wprowadzonej wcześniej kwocie dodatniej (np. gdy kopiujemy pozycje) nie chcę już pisać (swoje uwagi opisałem w stosownym wątku poświęconemu kalkulatorowi i wspomnianej funkcji, której zresztą byłem inicjatorem).

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł