partner
Szymon Liszewski
11 pkt
0 pytań
2 odpowiedzi
1 pomysłów
1 komentarzy
11 100%
6 pkt

Comarch ERP XL LTS - Wersjonowanie systemu ERP

Szymon Liszewski napisał/a o
Comarch ERP XL
Comarch ERP XL pomysłów: 305 | odpowiedzi: 3048

Comarch ERP XL

Krzysztof MichalikTadeusz PacutZbigniew RymarczykJacek SadowskiMichał ZimekSzymon LiszewskiŁukasz MaszotaŁukasz Kania

Witam,
coraz częściej zdarza się, burza typu "musimy na szybko wgrać nową wersję XL-a, ponieważ nie współpracuje ona z nową wersją e-Sprawozdań, B2B lub innym powiązanym produktem".

Zgłaszam sugestię aby rozszerzyć wersjonowanie Comarch ERP XL o wersje LTS - Long Time Support, które byłyby wspierane co najmniej przez najbliższe 2-3 lata od czasu opublikowania wersji.

Po pojawieniu się nowej wersji LTS - danie chociaż 5 miesięcy na jej testy wydajnościowe oraz funkcjonalne przed wdrożeniem u Klienta (w tym czasie super jakby trwało wsparcie dla poprzedniego LTS), aby było możliwe rozwiązanie ewentualnych problemów przed wgraniem wersji i dopiero po tych 5 miesiącach udostępnianie nowych wersji powiązanych produktów, które nie są wspierane przez wersje młodsze od najnowszego LTS.

Oczywiście czasami update jest konieczny z powodu zmiany przepisów - tutaj nie zawsze jest możliwe reagowanie bez podmiany wersji. Jednakże w wielu przypadkach np. w produkcji LTS byłby zbawienny.

Kolejną sugestią jest wykonanie tabel podsumowujących co z czym współgra aby można było szybko pozyskać takową informację bez wgłębiania się w konkretne dokumentacje wersji, każdego z produktów i przeglądania dokumentacji każdego z osobna, wystarczyłaby jakaś strona ze zgodnościami produktów tak jak przedstawiam w sporym uproszczeniu poniżej:


z możliwością kliknięcia w PRODUKT A i wybrania innego produktu, uprościłoby to bardzo planowanie zadań i optymalne zarządzanie produktami zależnymi.

Wydaje mi się, że aby móc spać spokojnie należy najlepiej jak jest to możliwe przetestować produkt nowej wersji i bardzo ułatwiłoby to zadanie brak presji by wgrać ASAP - bo przepisy, bo zmiana, bo coś innego stąd sugestia wprowadzenia LTS.

Czy jest możliwe wprowadzenie takich zmian?

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł