partner
Paweł Rogoz
14 pkt
0 pytań
0 odpowiedzi
1 pomysłów
3 komentarzy
14 100%
6 pkt

Ilości w formularzu pozycji elementu

Paweł Rogoz napisał/a o
Handel
Handel pomysłów: 356 | odpowiedzi: 3327

Handel

Stanisław PachaczPaweł RogozRobert TomiłoŁukasz WalterWojciech PawełkaPiotr SzokaTomasz SzkudlarekTomasz Jańczuk
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1460 | odpowiedzi: 19321

Optima

Piotr ZarzyckiJacek RudnickiMarcin LiszewskiStanisław PachaczDawid BłędowskiZbigniew RymarczykPIEKARNIA Paweł Rogoz

Przy ustawieniu parametru dla sprzedaży "podniesienie formularza - szybka obsługa" brakuje podstawowej informacji o ilości dostępnego towaru na magazynie.

Dziś wygląda to tak że wybieramy towar, który wydaje się że jest wg programu na stanie (bo przecież trzymamy go w ręce), zapisujemy pozycję i jeśli wcześniej odpowiednio nie ograniczę w konfiguracji, dopiero przy zapisywaniu dokumentu dowiem się, że nie mogę zakończyć "szybko" transakcji, ponieważ nie mam czegoś z listy na stanie (a jeśli nie ma kilku pozycji to dopiero jazda na hulajnodze bez trzymanki...). Nawet jeśli ograniczę weryfikację do zapisu formularza, to przy 2-stanowiskowej pracy mamy średnio kilkadziesiąt "dziur" w numeracji faktur, bo system każdą zapisuje na czas weryfikacji.

Moje zrozumienie słowa "szybka" oznacza, że nie wykonuję dodatkowych n-operacji żeby otworzyć listę towarów aby tam ponownie filtrować artykuły i wybrać element który mogę sprzedać, ale chciałbym widzieć ilości w trakcie wybierania z pola podpowiedzi towarów (nie wspomnę o sugerowanej domyślnej cenie - wbrew pozorom to też ułatwia sprzedaż, czy ilości zamówionej/zarezerwowanej). W takim przypadku pozbywam się zastanawiania, czy mogę sprzedać towar i czy jest na magazynie dostępny (wielokrotność założenia tej samej kartoteki przez operatorów to nie jest rzadkie zjawisko), a sama informacja ułatwia podjęcie decyzji, jaki asortyment sprzedajemy i ile jeszcze można zaoferować klientowi.

A już całkowitym dopełnieniem "szybkości" - skoro już wiemy ile jest towaru... byłoby dodanie skrótu klawiaturowego który wpisze maksymalną dostępną ilość na tenże formularz :)

P.S. to już było zgłaszane:

Parametry metody podnoszenia formularzy powinny być przypisywane do operatora a nie do całej firmy - ale to już było zgłaszane przez innych, gdzie podpisuję się pod propozycją.

Odpowiedzi:

User Avatar
partner
Jarosław Mikosz
3 124 pkt
2 pytań
192 odpowiedzi
26 pomysłów
47 komentarzy
271 91%
-1 pkt
 
Jarosław Mikosz odpowiedział/a
Handel
Handel pytań: 860 | odpowiedzi: 3327

Handel

Karolina SypułaMarzanna SapkowskaEwa ZubaDominik KałaszMagdalena PlebanMarcin ŁachWiktor Mamcarzbadis
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 4838 | odpowiedzi: 19321

Optima

Monika KalaKrzysztof SuderPiotr ZarzyckiJerzy ZiajaKinga KotelnickaJózef ĆwiąkałaKarolina SypułaMariusz Szczebak
9 d. temu

Praktycznie każdy nowy użytkownik doznaje szoku, że na tej liście nie ma informacji o ilości. Rozumiem, że interpretacji ilości może być w tym przypadku wiele ( czy z aktualnych zasobów czy zależna od daty, czy z uwzględnieniem istniejących rezerwacji czy bez, w przypadku modułu Plus pojawia się pytanie czy ma to być łączna ilość na wszystkich magazynach czy na wybranym w nagłówku dokumentu, itd. ) ale mimo wszystko wydaje się, że od strony programistycznej jest to do opanowania a brak tej informacji najzwyczajniej w świecie utrudnia pracę z programem.

User Avatar
partner
Norbert Longawa
1 137 pkt
12 pytań
581 odpowiedzi
3 pomysłów
87 komentarzy
397 98%
oceń
 
Norbert Longawa odpowiedział/a
Handel
Handel pytań: 860 | odpowiedzi: 3327

Handel

Karolina SypułaMarzanna SapkowskaEwa ZubaDominik KałaszMagdalena PlebanMarcin ŁachWiktor Mamcarzbadis
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 4838 | odpowiedzi: 19321

Optima

Monika KalaKrzysztof SuderPiotr ZarzyckiJerzy ZiajaKinga KotelnickaJózef ĆwiąkałaKarolina SypułaMariusz Szczebak
9 d. temu
Zawsze można od Łatwej Sprzedaży wystawiać 😉 poniekąd to rozwiązuje problem ale faktycznie mogła by się ilość znaleźć i na standardowych formatkach. Rzecz o metodzie podnoszenia formularza to temat na poemat gdzie biuro i magazyn nie żyją ze sobą w zgodzie 🙃 jak najbardziej winno być to ustawienie Operatora.

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł