klient
Janusz Studnicki
1 pkt
1 pytań
1 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
1 100%
1 pkt

Comarch PPK - uwagi i pytania

Janusz Studnicki zapytał/a o
Comarch PPK
Comarch PPK pytań: 17 | odpowiedzi: 30

Arkadiusz ZygmuntRobert GajdzikPrzemysław PlucińskiJoanna LubojańskaAnna KiszewskaMarcin KubiakTeresa BurowskaAnna Ptaszyńska

1. Dlaczego pracowników 55+ i 70+ program zalicza jako "do uzupełnienia"? 55+ dopóki nie przystąpią do PPK powinni być zaliczani jako niepodlegający. 70+ nie mogą przystąpić do PPK.
Nie możemy wpisać im rezygnacji, bo nie muszą jej składać. Przypisanie im komentarza "do uzupełnienia" jest mylące. Należałoby dać im opis "nie podlegają".

2. Dlaczego z programu Optima, po eksporcie danych pracownika do Excela, nie ma tam danych dotyczących PPK (data przystąpienia, data rezygnacji, wysokość składki dodatkowej itd.). W sytuacji kiedy mam jakieś nieprawidłowości, muszę przeglądać każdą osobę indywidualnie. - Taka opcja jest bardzo potrzebna!

3. Z poziomu aplikacji również nie da się eksportować danych do Excela. Czy rozpatrywana jest możliwość wprowadzenia eksportu z aplikacji? Skutki jak powyżej.

4. W aplikacji na ekranie głównym pokazuje się tylko 100 pozycji, jest to niewygodne. Potrzebujemy, aby można było zaznaczyć wszystkich, tak jak w Optimie.

5. Dlaczego z poziomu aplikacji nie da się usunąć danych, mimo że w Optimie zostały usunięte? Przykład: wprowadziłem pracownikowi datę przystąpienia (fikcyjną), po to by sprawdzić jak mam pracować na aplikacji. Wygenerowałem deklarację i teraz mimo usunięcia daty przystąpienia i wprowadzenia innej, przyszłej daty w aplikacji pracownik widnieje jako zgłoszony.

Odpowiedzi:

User Avatar
partner
Agnieszka Świst
10 563 pkt
7 pytań
1152 odpowiedzi
8 pomysłów
132 komentarzy
1075 99%
oceń
 
Agnieszka Świst odpowiedział/a
Comarch PPK
Comarch PPK pytań: 17 | odpowiedzi: 30

Arkadiusz ZygmuntRobert GajdzikPrzemysław PlucińskiJoanna LubojańskaAnna KiszewskaMarcin KubiakTeresa BurowskaAnna Ptaszyńska
3 mie. temu

W kwestii eksportu danych excela: w Optimie z poziomu listy eksportowane są tylko te dane, które są w danym momencie widoczne. Jeżeli do widoku zostaną dołożone kolumny użytkownika, to również zostaną one wyeksportowane. 

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł