klient
Grzegorz Bąba
78 pkt
6 pytań
62 odpowiedzi
9 pomysłów
7 komentarzy
81 97%
8 pkt

Zapamiętywanie ścieżek do importu danych

Grzegorz Bąba napisał/a o
Księgowość
Księgowość pomysłów: 515 | odpowiedzi: 5211

Księgowość

Krzysztof JaniakAnna MatuszakMarcin LiszewskiPiotr ZborowskiGrzegorz BąbaTomasz SmolarekPiotr SzokaWojciech Sałański
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1548 | odpowiedzi: 21481

Optima

Marcin LiszewskiKrzysztof JaniakGrzegorz StanekMagdalena CzardybonMarzena Czerwińska-DobrowolskaPiotr ZarzyckiAnna MatuszakMonika Kala

Ścieżki do importu danych powinny być zapamiętywane do otwartej bazy danych a nie bez sensu  globalnie do całego programu.

Dotyczy to:   

  • - JPK   import do rejestru VAT, 
  •  Importy/Danych księgowych/ Importy rejestrów VAT
  •   Praca rozproszona

Sprawa dotyczy przede wszystkim BR, dlatego liczę na zrozumienie i wsparcie również indywidualnych użytkowników do przekonania Comarch do realizacji .

W starej Comarch KLASYCE to było zrobione prawidłowo; ścieżka dla firmy    a nie dla programu.

W obecnych czasach znaczna część danych jest od klientów importowana z różnych systemów. Nie zawsze to jest na zasadzie pracy rozproszonej Optimy  (chociaż i  tu nie jest to prawidłowo zrealizowane) bo klienci korzystają z różnych systemów.  Wgrywając dane od klienta w celu usystematyzowania dane są umieszczane w indywidualnych z góry określonych katalogach (nie przypadkowych).

W Optimie wskazujemy ten katalog i wybieramy plik do importu do danej bazy danych .  Cóż z tego jeśli zmienimy klienta (bazę danych)  to tam zapamiętany jest bez sensu wpis ścieżki do pliku dotyczący ostatniego importowanego pliku czyli de'facto ścieżka do danych dla innej bazy danych. Za każdym razem jest tam wpis używany  ostatnio, w przypadku BR zwykle ścieżka do danych innego klienta BR.

Powoduje to nie tylko konieczność ciągłego szukania po dyskach odpowiednich danych, ale naraża również na możliwość przypadkowego błędnego importu. 

Odpowiedzi:

Masz pytanie?

zadaj pytanie

Masz pomysł?

zgłoś pomysł