Społeczność Comarch ERP | Użytkownicy Klienci Partnerzy Comarch
User Avatar
pracownik comarch
Michał Stadnicki
72 pkt
1 pytań
4 odpowiedzi
0 pomysłów
4 komentarzy
2 100%
Michał Stadnicki odpowiedział/a na
dzień temu
User Avatar
pracownik comarch
Tomasz Szura
3 pkt
0 pytań
4 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
3 100%
Tomasz Szura odpowiedział/a na
miesiąc temu

Poniżej zamieszczam krótkie podsumowanie dotyczące tematu. Mam nadzieję, że zawarte w nim są wszystkie odpowiedzi na zadane tu pytania.
BI Point Menadżer – Model przeznaczony dla wszystkich klientów systemu Comarch ERP Optima zarówno wersji stacjonarnej oraz Chmurowej(ASP). Model stworzony przede wszystkim dla BR, lecz korzystać z niego mogą także ‘zwykli’ użytkownicy Optimy. Nie ma osobnego pakietu dla BR i klientów Optimy nie będących BR, dlatego koszty są takie same.
W przypadku BR, pakiet podstawowy umożliwia korzystanie z aplikacji jednemu administratorowi i pięciu klientom. Oznacza to, że biuro rachunkowe może podpiąć do 5 baz klientów i każdemu z nich stworzyć konto w usłudze. Klient na swoim koncie zobaczy dane tylko ze swojej bazy, oczywiście administrator wcześniej musi udostępnić mu w tym celu jakieś raporty/dashboardy.
‘Zwykły’ klient Comarch ERP Optima może podpiąć swoją bazę, lecz z całej puli wykorzysta maksymalnie dwa konta. Jedno administracyjne i drugie które będzie podpięte do bazy firmowej (to nie musi być konto administracyjne). To drugie oczywiście będzie miało ograniczone uprawnienia tak jak konto dla klienta w przypadku BR.
W przypadku stacjonarnej Optimy konieczne jest skorzystanie z programu Data Extractor, dzięki którym dane będą synchronizowane.
W przypadku Optimy w chmurze nie ma potrzeby pobierania tego programu. Za synchronizację odpowiedzialna jest usługa, która uruchamia się codziennie w nocy. W chmurze konieczne jest tylko skonfigurowanie konta do synchronizacji danych (administracyjnego) w konfiguracji Optimy: Konfiguracja->Program->Biuro Rachunkowe->Parametry
W przypadku BIPM nie ma możliwości dodawania własnych zapytań lub edycji istniejących. Nie ma możliwości rozbudowania istniejącego modelu generycznego (miary i wymiary) poza stworzeniem miary wyliczanej na podstawie istniejących obiektów. Nie ma również możliwości ładowania danych ze źródeł innych niż baza firmowa Optimy.
Jeżeli klient korzysta z pulpitu menadżera lub posiada Analizy BI może poprosić o kod rabatowy. Za korzystanie z Analiz BI można otrzymać kod rabatowy, obniżający koszt pakietu do 99zł. Za korzystanie z Pulpitu Menadżera klient otrzymać może 3 miesiące darmowego korzystania z BI Pointa. Kod z Analizy BI jest wielokrotnego użytku, z Pulpitu Menadżera jednokrotnego.
BI Point OPEN – Model przeznaczony dla klientów systemów zewnętrznych. Zawiera predefiniowane zapytania dla systemów Insert Subiekt GT, Asseco Wapro, Sage Symfonia i Sage Symfonia ERP. Do każdego innego systemu konieczne jest napisanie własnych zapytań, które wyciągną dane z bazy. Właśnie dlatego cena jest niższa niż w przypadku modelu BI Point Menadżer. W BI Point Open można synchronizować dane z dowolnej bazy danych poza bazą firmową Optimy. Mogą to być nie tylko bazy MSSSQL, ale także MySQL, Pervasive i pliki Excel. W Open podobnie jak w BIPM nie ma możliwości rozbudowania istniejącego modelu. W BIPM model składa się z 5 obszarów (Handel, Logistyka, Płatności, Księgowość, Kadry i Płace), a w Open tylko z trzech (Handel, Logistyka, Płatności).

User Avatar
partner
Łukasz Walter
27 287 pkt
78 pytań
1747 odpowiedzi
48 pomysłów
558 komentarzy
1767 97%
Łukasz Walter zapytał/a o
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 2564 | odpowiedzi: 11963

Optima

Justyna OstafinHenryk GalantArkadiusz ŁomińskiMarcin WilkołazkiMarcin MatyjewiczAga KellDaniel WąchałaWiesław Kulikowski
BI
BI pytań: 81 | odpowiedzi: 273

BI

Waldemar CwalinaMichał WilczyńskiHubert TrzewikPiotr PrzeciszowskiKinga KotelnickaŁukasz WalterKrzysztof StarachowskiKrzysztof Wilk

BI Point i Optima w chmurze

Zaktualizowano miesiąc temu

Czy ktoś się orientuje czy jeden produkt Comarch czyli BI Point Open można zintegrować z drugim produktem Comarch czyli Comarch ERP Optima w modelu usługowym ?

User Avatar
klient
Hubert Trzewik
627 pkt
21 pytań
50 odpowiedzi
6 pomysłów
5 komentarzy
46 97%
Hubert Trzewik zapytał/a o
Techniczne
Techniczne pytań: 890 | odpowiedzi: 3717

Marcin WilkołazkiAga KellPaweł MyszAdam ZientekMarek KwiatkowskiŁukasz WalterWojciech WiśniewskiEdyta Toś
BI
BI pytań: 81 | odpowiedzi: 273

BI

Waldemar CwalinaMichał WilczyńskiHubert TrzewikPiotr PrzeciszowskiKinga KotelnickaŁukasz WalterKrzysztof StarachowskiKrzysztof Wilk
Comarch ERP XL
Comarch ERP XL pytań: 517 | odpowiedzi: 1928

Comarch ERP XL

Jarosław WróblewskiMirosław SmendaPaweł ZembrzuskiPaweł MyszMartyna HoffmannMAREK GOŁUCHMarek KlimekDawid Dąbrowski

Czy wiecie, że RabatyRetro bez daty końcowej wykrzaczają ETL w 2017.1?

Dodano miesiąc temu

Chciałem się podzielić problemem - tylko muszę to zrobić w formie pytania, aby formule stało się zadość. ;)

Czy wiecie, że zdefiniowanie RetroRabatu bez podania daty końcowej wykrzaczy Wam ETL-a w BI 2017.1?

Problem istnieje już w XL 2016, ale krzaczy się dopiero BI 2017, który zaczytuje RetroRabaty.

XL dla daty nieokreślonej stosuje w tabeli CDN.RetroKarty wartość RtK_DataDo = 2147483647 (data długa), zamiast RtK_DataDo = 93890 (data krótka). Jest to pewna niekonsekwencja.

Czy wiecie, że Asysta pracuje nad doraźnym rozwiązaniem problemu (podsyła patche do pakietu ETL), ale wciąż nie mam oficjalnego rozwiązania?

Czy wiecie, że problem można rozwiązać określając jawnie daty końcowe w retro rabatach lub stosując przed ETL-em poniższy update?

Ale uwaga - my to wykonujemy na KOPII bazy produkcyjnej i ta kopia jest źródłem dla ETL.

UPDATE CDN.RetroKarty SET RtK_DataDo = 93890 WHERE RtK_DataDo = 2147483647

Uruchomienie na bazie produkcyjnej zmieni daty końcowe na 2058-01-19.

PS. Wartość RtK_DataDo = 93890 jest wyciągnięta z SQL Profilera - takiej wartości poszukuje ETL.

User Avatar
partner
Piotr Przeciszowski
0 pkt
1 pytań
0 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
0 0%
Piotr Przeciszowski zapytał/a o
Serwis
Serwis pytań: 54 | odpowiedzi: 198

dominika kurbielLukasz MaslinskiPiotr PrzeciszowskiKamil MaliszewskiPaweł TyrakowskiANETA PABIJAŃCZYKWłodzimierz DuvalPiotr Bartosiak
BI
BI pytań: 81 | odpowiedzi: 273

BI

Waldemar CwalinaMichał WilczyńskiHubert TrzewikPiotr PrzeciszowskiKinga KotelnickaŁukasz WalterKrzysztof StarachowskiKrzysztof Wilk

Czy Spotkał się ktoś z takim błędem podczas uruchamiania Analizy BI

Dodano miesiąc temu

Optima zainstalowana najnowsza wersja.

Przeprowadziłem również naprawę pakietu nic nie pomogło.

Build number: Daily_ReportsBook_20170529.2 Typ: System.BadImageFormatException Źródło: System.Windows.Forms Komunikat: Nieprawidłowy dostęp do lokalizacji w pamięci. (Exception from HRESULT: 0x800703E6) Stos wywołania: at System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.CoCreateInstance(Guid& clsid, Object punkOuter, Int32 context, Guid& iid) at System.Windows.Forms.WebBrowserBase.TransitionFromPassiveToLoaded() at System.Windows.Forms.WebBrowserBase.TransitionUpTo(AXState state) at System.Windows.Forms.WebBrowser.get_AxIWebBrowser2() at System.Windows.Forms.WebBrowser.set_ScriptErrorsSuppressed(Boolean value) at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.Components.BarItemWebSlicePopup..ctor() at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.Components.BarItemWebSliceButton..ctor() at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.WebSliceBarItem.CreateBarItemComponent(Bar owner) at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.BarItem..ctor(Bar owner) at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.WebSliceBarItem..ctor(Bar owner) at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.ToolBarService.AddWebPopup(ToolBarWebPopup wPopup) at Comarch.B2.FrameServices.ToolBar.ToolBarService.CreateToolBar(ToolBarManager manager) at Microsoft.Practices.CompositeUI.WorkItem.OnRunStarted() at Comarch.B2.FrameServices.B2WorkItem.OnRunStartedPrivate() at Comarch.B2.FrameServices.RootB2WorkItem.OnRunStarted() at Microsoft.Practices.CompositeUI.CabApplication`1.Run() at ReportsBook.Program.Main(String[] args)

User Avatar
klient
Krzysztof Starachowski
1 327 pkt
72 pytań
90 odpowiedzi
3 pomysłów
5 komentarzy
48 95%
Krzysztof Starachowski zapytał/a o
BI
BI pytań: 81 | odpowiedzi: 273

BI

Waldemar CwalinaMichał WilczyńskiHubert TrzewikPiotr PrzeciszowskiKinga KotelnickaŁukasz WalterKrzysztof StarachowskiKrzysztof Wilk

BI wykres złożony dzień do dnia

Zaktualizowano 2 mie. temu

Potrzebuję analizy, która przedstawi mi porównanie sprzedaży w tych samych dniach roku bieżącego i zeszłego. Np. sprzedaż dzienna w styczniu 2016 i styczniu 2017. Chciałbym również wygenerować do tego wykres liniowy w dwóch kolorach: dla 2016 i 2017.

Na bazie raportu sprzedaży zrobiłem coś takiego jak w załączniku, potrzebuję jeszcze porównać te lata.

Użytkownicy