Społeczność Comarch ERP | Użytkownicy Klienci Partnerzy Comarch
User Avatar
partner
Mikołaj Golecki
5 pkt
3 pytań
2 odpowiedzi
3 pomysłów
0 komentarzy
6 100%
Mikołaj Golecki napisał/a o
Comarch HRM
Comarch HRM pomysłów: 5 | odpowiedzi: 9

Mikołaj GoleckiAnna GórkaStanisław Pachacz

Rozwój projektów

Zaktualizowano 7 d. temu

Projekty mogą być wykorzystywane jako np. linie produkcyjne dlatego warto rozwinąć to by było praktyczniejsze.

1)Możliwość wydrukowania grafiku (planu pracy) z informacją o przypisanym projekcie (słownie lub/i kolorystycznie - z legendą)


2)Możliwość filtrowania pracowników na planie pracy do pracowników z przypisanym wskazanym projektem lub ze wskazanymi kilkoma projektami


3) Wyświetlenie informacji o przypisanych projektach na planie pracy (bez konieczności wklikiwania się w konkretny dzień)

6 grudnia odbędzie się darmowy webinar, podczas którego eksperci Comarch opowiedzą, jakie korzyści przynosi informatyzacja obszaru kadrowego w firmie oraz jak w warunkach dynamicznych zmian na rynku pozyskać i utrzymać wartościowych pracowników.

Podczas szkolenia słuchacze dowiedzą się również o możliwościach, jakie daje technologia chmurowa i aplikacje mobilne w zarządzaniu działami HR w firmie. Na przykładzie wdrożenia Comarch HRM w firmie CUK, zostaną zaprezentowane praktyczne korzyści wynikające z informatyzacji przedsiębiorstwa.

W trakcie webinaru uczestnicy będą mogli również zadać pytania na nurtujące ich kwestie związane ze zmianami, jakie aktualnie przechodzi rynek pracy oraz na temat zastosowania systemów informatycznych do zarządzania HR. Gościem specjalnym będzie Aleksander Rozman, dyrektor finansowy w firmie CUK Ubezpieczenia, który zaprezentuje możliwości aplikacji Comarch HRM z punktu widzenia użytkownika i praktyka.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie: http://webinary.comarch.pl/digitalizacja-w-hr/ . Webinar rusza o godz. 11.00.

– Pracodawcy stoją przed dużym wyzwaniem pozyskania i utrzymania wartościowych pracowników. Szukają optymalnych rozwiązań. I tutaj z pomocą przychodzi informatyka, która podsuwa gotowe sposoby. Systemy do zarządzania zastępują czasochłonne procesy związane z ręcznym wypełnianiem druków oraz pozwalają w prosty sposób planować urlopy czy rozliczać delegacje. Digitalizacja przedsiębiorstwa to korzyści zarówno dla pracodawcy, jaki pracowników. Podczas webinaru zaprezentujemy Państwu w jaki narzędzia informatyczne podnoszą komfort codziennego funkcjonowania pracowników w strukturach firmy – mówi Urszula Kozłowska, specjalista ds. rozwiązań kadrowych w Comarch.

Urszula Kozłowska napisał/a o
Nowa wersja
Nowa wersja artykułów: 67

Tą kategorią będziemy oznaczać m.in. posty na BLOGu, które będą dotyczyły planowanych wersji do wydania oraz informacje o wydanych wersjach.

Urszula KozłowskaMarta FedczyszynJacek KrzaczekMichał MarczakWitold PodgórskiJoanna BałutElżbieta LulekKatarzyna Bibrzycka
Comarch HRM
Comarch HRM artykułów: 3

Krzysztof SzeremetaUrszula Kozłowska
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima artykułów: 104

Optima

Urszula KozłowskaJacek KrzaczekJarosław OlszaKrzysztof SzeremetaKatarzyna BibrzyckaGrzegorz KorbaSebastian OzdobaPaweł Pilaciński

Nowe wersje Comarch ERP Optima 2019.0.1 i Comarch HRM 2019.0.1- są już dostępne!

Zaktualizowano miesiąc temu

Szanowni  Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że są już dostępne nowe wersje Comarch ERP Optima  2019.0.1
i Comarch HRM 2019.0.1
.

Nowa odsłona systemu  Comarch ERP Optima 2019.0.1  to przede wszystkim wprowadzenie elektronicznych teczek pracowników  i dostosowanie do pozostałych zmian
w przepisach prawnych.

Ponad 110 nowości i ulepszeń, które wprowadziliśmy w nowej wersji sprawią, że praca z programem stanie się jeszcze szybsza i łatwiejsza.

Przygotowaliśmy dla Państwa prezentację, w której omówione zostały najważniejsze zmiany
w programie Comarch ERP Optima 2019.0.1 i Comarch HRM 2019.0.1. Więcej informacji poniżej
w mailu.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:

 

 • Zaktualizowaliśmy wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji VAT-7(18) oraz VAT‑7K(12) do systemu e-Deklaracje.
 • Wprowadziliśmy formularz deklaracji VAT-8.
 • Umożliwiliśmy dodanie na jednym zgłoszeniu SENT wielu kodów CN i przypisanie im stawek VAT.
 • Wprowadziliśmy funkcjonalność e-Teczki, która umożliwia prowadzenie dokumentacji pracowniczej w postaci elektronicznej.
 • Zaktualizowaliśmy druk ERP-7 do nowego obowiązującego wzoru.
 • Wprowadziliśmy kontrolę limitu 182/270 dni dla zwolnienia chorobowego w obrębie okresu zasiłkowego.
 • Wprowadziliśmy kontrolę wykorzystania urlopu wypoczynkowego dla pracowników tymczasowych oraz podejmujących pierwszą pracę po upływie miesiąca pracy.

Nowości Comarch ERP Optima 2019.0.1, które zasługują na szczególną uwagę:

 

 • Umożliwiliśmy zapisywanie wersji danych firmy z różnymi datami ich obowiązywania, tak aby na wydruku pojawiały się zawsze prawidłowe dane.
 • Dodaliśmy funkcję definiowania nazw plików z wydrukami generowanymi z programu.
 • Wprowadziliśmy automatyczne pobieranie wskaźników z serwera Comarch podczas logowania do programu.
 • Dodaliśmy możliwość generowania opisu analitycznego na dokumentach handlowych (Dokument TaxFree, Dokument wewnętrzny sprzedaży, Dokument wewnętrzny zakupu, Paragony) oraz magazynowych (Kompletacja przyjęcie produktów, Kompletacja rozchód składników, Przesunięcia MM, Przyjęcie kaucji, Przyjęcie wewnętrzne, Przyjęcie zewnętrzne, Rozchód wewnętrzny, Wydanie kaucji, Wydanie zewnętrzne), a także księgowania wyżej wymienionych dokumentów według opisu analitycznego.
 • Wprowadziliśmy usprawnienia w kreowaniu własnych oraz wzorcowych zestawień finansowych.
 • Umożliwiliśmy dodanie dowolnej liczby działalności prowadzonych w formie ryczałtu (w tym również najmu) na formularzu kwot indywidualnych właściciela oraz umożliwiliśmy wyliczenie nowej zaliczki na PIT-28(13) uwzględniającej te nowe działalności.
 • Wprowadziliśmy integrację z Pocztą Polską.
 • Wprowadziliśmy możliwość zapisu Faktury Zaliczkowej do bufora.
 • Na formularzach dokumentów handlowo-magazynowych umożliwiliśmy zmianę kolejności pozycji metodą przeciągnij i upuść.
 • Rozbudowaliśmy funkcjonalność PKZP poprzez umożliwienie wypłacania pożyczek uzupełniających oraz edycję harmonogramu spłat.

Nowości Comarch HRM 2019.0.1, które zasługują na szczególną uwagę:

 • Dodaliśmy w panelu powiadomień alerty o upływającym terminie ważności: badań okresowych, uprawnień (kwalifikacji) oraz oceny okresowej pracownika. Dodatkowo użytkownik jest informowany o udostępnionych dla niego wydrukach z bazy danych systemu Comarch ERP, dokumentach udostępnionych w Intranecie oraz ofertach pracy w ramach rekrutacji wewnętrznej.
 • Wprowadziliśmy możliwość planowania urlopu opiekuńczego kp 188 z poziomu aplikacji.
 • Umożliwiliśmy dodawanie załączników do delegacji.

Wprowadziliśmy następujące funkcje poszerzające integrację z ERP 4.0:

 • W module Analizy BI dodaliśmy nowe raporty, m.in.: Sprzedaż ze stanem magazynowym, Analiza ABC oraz Dokumenty PWP. Dodatkowo rozwinęliśmy raporty sprzedażowe i kadrowo-płacowe.
 • Anonimizacja danych. Rozszerzyliśmy współpracę z Comarch Mobile Sprzedaż o możliwość wysłania na urządzenie mobilne informacji o anonimizacji kontrahenta i/lub osoby kontaktowej (przedstawiciela) dokonanej w Comarch ERP Optima
 • Split payment. Rozwijając współpracę z Comarch Mobile Sprzedaż wprowadziliśmy  funkcjonalność synchronizacji parametru split payment (na kontrahencie) pomiędzy aplikacjami.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania programów do najnowszych wersji:

Comarch ERP Optima 2019.0.1

Comarch HRM 2019.0.1

Przygotowaliśmy dla Ciebie także prezentację kluczowych nowości:

Zobacz także filmy instruktażowe, które szczegółowo prezentują wybrane nowe funkcjonalności wprowadzone w najnowszej wersji programu.

Wspólne:

Księgowość:


Płace i Kadry:


Handel:

Najnowszą wersję Comarch ERP Optima znajdziecie Państwo:

Na Indywidualnych Stronach KlientówNa Indywidualnych Stronach Partnerów

Z pozdrowieniami,

User Avatar
partner
Dorota Zaborowska
8 pkt
1 pytań
7 odpowiedzi
0 pomysłów
3 komentarzy
10 100%
Dorota Zaborowska zapytał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 923 | odpowiedzi: 3015

Magdalena SuchońWojciech SałańskiMarcin PacewiczPiotr OsłowskiPaulina JózefowskaHanna StępniewskaIwona WdowiakMonika Kala
Comarch HRM
Comarch HRM pytań: 3 | odpowiedzi: 9

Mikołaj GoleckiDorota Zaborowska
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 3880 | odpowiedzi: 16203

Optima

Magdalena Pawłowska-TakarekMikołaj GoleckiWojciech SałańskiAndrzej MamicaBłażej GolzAgnieszka SikoraAndrzej GrzelińskiŁukasz Walter

Import z RCP do OPTIMY kilkakrotnie w ciągu dnia

Zaktualizowano miesiąc temu

Czy ktoś wdrożył współpracę RCP z OPTIMĄ u klienta, który chce mieć dokładny czas przyjścia do pracy pracowników na bieżąco, tak aby kierownik wciąż na bieżąco miał w HRM podgląd, kto jest obecny, kogo brakuje, kto spóźniony itp?

Problem, który się pojawił występuje przy imporcie wielokrotnym w ciągu dnia. W tej chwili przy imporcie czasu z RCP mamy dwie opcje do wyboru w takiej sytuacji:

1) Dopisz - i rzeczywiście dopisuje, dublując za każdym razem już istniejące zapisy calego czasu pracy - a trzeba wziąć pod uwagę, że godzina wyjścia jest przez procedurę importu przyjmowana domyślnie -więc zamiast 8 godzin pracownik będzie miał zarejestrowane przy trzykrotnym imporcie aż 24 godziny

2) Pomiń - dzień, który raz został wczytany zostanie pominięty. A więc przy tej opcji ginie nam informacja o godzinie wyjścia

User Avatar
klient
Anna Górka
4 pkt
0 pytań
0 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
4 100%
Anna Górka napisał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pomysłów: 193 | odpowiedzi: 3015

Urszula JawidzykMarcin LiszewskiMarcin MatyjewiczTomasz MochAndrzej GrzelińskiRenata JaskowskaMonika KalaAnna Górka
Comarch HRM
Comarch HRM pomysłów: 5 | odpowiedzi: 9

Mikołaj GoleckiAnna GórkaStanisław Pachacz

dodatkowe opcje urlopów HRM

Zaktualizowano 2 mie. temu

W chwili obecnej w systemie HRM można wybrać tylko 2 formy nieobecnosci.

Proponuej dodać funkcjonalnosc zbliżoną do modułu Płace i Kadry już na poziomie dodawania nieobecnosci.

Przykładowo dodanie opcji 

- opieka 

- urlop okolicznosciowy 

itp..

W limitach brakuje "opieki"

Urszula Kozłowska napisał/a o
Ogólne
Ogólne artykułów: 97

Urszula KozłowskaJacek KrzaczekAgnieszka Żołnierczyk-BakaKatarzyna BibrzyckaMagdalena TrybusGrzegorz KorbaKrzysztof SzeremetaMagdalena Pacan
Nowa wersja
Nowa wersja artykułów: 67

Tą kategorią będziemy oznaczać m.in. posty na BLOGu, które będą dotyczyły planowanych wersji do wydania oraz informacje o wydanych wersjach.

Urszula KozłowskaMarta FedczyszynJacek KrzaczekMichał MarczakWitold PodgórskiJoanna BałutElżbieta LulekKatarzyna Bibrzycka
Comarch HRM
Comarch HRM artykułów: 3

Krzysztof SzeremetaUrszula Kozłowska

Nowa wersja Comarch HRM 2018.8.1 - jest już dostępna!

Zaktualizowano 3 mie. temu

Szanowni  Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja aplikacji Comarch HRM 2018.8.1.

W nowej wersji przebudowaliśmy stronę startową. Od teraz użytkownicy jeszcze łatwiej i szybciej sprawdzą swój limit urlopu wypoczynkowego, plan pracy na najbliższy tydzień, a także zaplanują nieobecność, delegację czy szkolenie. Informacje o nowych zdarzeniach dodatkowo prezentujemy
w nowym panelu powiadomień. 

 
Zachęcamy do zapoznania się z nowościami oraz do zaktualizowania aplikacji do najnowszej wersji Comarch HRM 2018.8.1.

Z poważaniem,

Zespół Comarch HRM

User Avatar
partner
Stanisław Pachacz
3 061 pkt
9 pytań
234 odpowiedzi
59 pomysłów
101 komentarzy
557 98%
Stanisław Pachacz napisał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pomysłów: 193 | odpowiedzi: 3015

Urszula JawidzykMarcin LiszewskiMarcin MatyjewiczTomasz MochAndrzej GrzelińskiRenata JaskowskaMonika KalaAnna Górka
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pomysłów: 1272 | odpowiedzi: 16203

Optima

Urszula JawidzykArtur EgerPiotr ZborowskiMichał ŚliwickiMarcin LiszewskiWojciech SałańskiElżbieta GrajPaweł Brzostowski
Comarch HRM
Comarch HRM pomysłów: 5 | odpowiedzi: 9

Mikołaj GoleckiAnna GórkaStanisław Pachacz

Samozatrudnienie (b2b) - urlop

Zaktualizowano 3 mie. temu

Umożliwienie nadawanie limitu urlopowego oraz ewidencjonowanie urlopów dla osób zatrudnionych na zasadzie samozatrudnienia (B2B).

Często się teraz zdarza iż dla takich osób uzgadnia się możliwość korzystania z urlopu. Natomiast kadrowi chcieli by ten fakt kontrolować.

Ponadto potrzebna była by obsługa takiej sytuacji również w e-pracowniku (HRM).

Użytkownicy

Polecane