Społeczność Comarch ERP | Użytkownicy Klienci Partnerzy Comarch
User Avatar
klient
Anna Bobka
5 pkt
0 pytań
0 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
5 100%
Anna Bobka napisał/a o
Comarch TNA
Comarch TNA pomysłów: 2 | odpowiedzi: 44

Anna BobkaStanisław Pachacz

Dodanie tablicy informacyjnej w Comarch TNA

Zaktualizowano 12 d. temu

Dodanie tablicy informacyjnej w Comarch TNA gdzie można będzie zamieszać informacje dla pracowników. Po dodanej informacji poście , dodać również możliwość wysyłania PUSH z tymi dodanymi informacjami, będzie napewno dzięki temu zdecydowanie będzie lepsza i szybsza komunikacja / przepływ informacji pomiędzy Kierownikiem danego centrum a pracownikami

User Avatar
klient
Michał Gregorczyk
73 pkt
7 pytań
7 odpowiedzi
1 pomysłów
0 komentarzy
13 100%
Michał Gregorczyk zapytał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 1406 | odpowiedzi: 4279

Katarzyna MichalczewskaMonika KalaBarbara GoybyszynPatryk KrysikLesław DyrbuszPaulina JózefowskaJola BieleckasMałgorzata Kazimierczak
Comarch TNA
Comarch TNA pytań: 5 | odpowiedzi: 44

Michał GregorczykTomasz WilkAnia KowalczykAnna ChusnutdinowŁukasz Walter
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 5321 | odpowiedzi: 20959

Optima

Natalia KurczewskaBłażej KrotoskiANETA PABIJAŃCZYKŁukasz PływaczykMirosław StaszczykMagdalena LudkiewiczDamian BaranowskiMonika Kala

Rejestracja czasu pracy TNA - kilka pytań do konfiguracji

Zaktualizowano miesiąc temu

Witam,

nurtuje mnie kilka kwestii w sprawie konfiguracji systemu Comarch TNA:

1. Idąc za działem FAQ: "Przed importem danych do ERP Optima należy przypisać w systemie ERP każdemu pracownikowi unikalny identyfikator w polu odpowiadającym numerowi karty" - gdzie znajduje się to pole w programie OPTIMA?

2. Chcielibyśmy korzystać z tego systemu ale z uwagi na określoną specyfikę spółki nie wszyscy pracownicy będą posiadać identyfikatory i nie wszyscy na chwile obecna będą się rejestrować przez ten system. Zgodnie z informacją ze strony pomocy: "Synchronizacja pracowników oraz struktur jest jednostronna i odbywa się w kierunku moduł Comarch ERP Optima Płace i Kadry → Comarch TNA" więc jak wybrać tych pracowników którzy będą ujęci w tym systemie?, bo nie chce aby zostali dodani wszyscy do panelu TNA.

3. Czy klucz API wygenerowany w panelu TNA zostaje powiązany z programem OPTIMA na zasadzie konfiguracji ogólnej do programu, czy do danej bazy firmowej?

4. Kiedy można się spodziewać jakiejś konkretnej instrukcji administratora do tej usługi?

Pozdrawiam

User Avatar
pracownik comarch
Dajana Kopera
10 pkt
0 pytań
6 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
6 100%
Dajana Kopera odpowiedział/a na
miesiąc temu

Dzień dobry,

Odpowiadając na Pańskie pytania:

Ad 1) Po zalogowaniu się na konto właściciela usługi Comarch TNA oraz przechodząc do zakładki Zarządzanie kadrą -> Pracownicy w kolumnie ID pracownika znajduje się unikatowy dla każdego pracownika identyfikator. 

Taki identyfikator należy przypisać w systemie Comarch ERP do odpowiedniego pracownika przechodząc do zakładki Ogólne -> Pracownicy (wcześniej jednak należy zaznaczyć parametr "Używanie RCP do ewidencji czasu pracy" w Konfiguracja -> Firma -> Płace -> Parametry). Na wybranym pracowniku należy przejść do jego formularza edycji, w prawym dolnym rogu wybierając strzałkę obok "Czas pracy/plan pracy pracownika" -> "Lista kart RCP". Zostanie otworzone okno, gdzie wybierając symbol plusa istnieje możliwość wprowadzenia wyżej opisanego ID pracownika w formularzu karty RCP.

Ad. 2) Na ten moment aby pominąć wybranych pracowników podczas synchronizacji danych pomiędzy modułem systemu Comarch ERP Kadry i Płace a systemem Comarch TNA przed synchronizacją danych należy w systemie Comarch ERP przy pozycji pracownika w opcji jego edycji zaznaczyć opcję "Archiwalny".

Pracownicy archiwalni zostaną pominięci w momencie synchronizacji.

Ad. 3) Klucze API wygenerowane w systemie Comarch TNA pozwalają na integrację z modułem systemu Comarch ERP Kadry i Płace. Usługa Comarch TNA powiązana jest z bazą firmową.

Ad. 4) Szczegółowa instrukcja aplikacji Comarch TNA jest obecnie na końcowym etapie realizacji, jej aktualna wersja pojawi się już wkrótce.

W przypadku dodatkowych pytań, bądź jeśli któraś z kwestii nie została dostatecznie wyjaśniona zapraszam do dalszego kontaktu. 

User Avatar
klient
Tomasz Wilk
2 pkt
1 pytań
0 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
2 100%

1. W programie TNA wprowadziłem grafik pracy , czy grafik ten mogę wyeksportować do programu HRM 2. Czy zaewidencjonowany czas pracy w TNA będzie eksportowany do HRM.

User Avatar
partner
Stanisław Pachacz
3 380 pkt
13 pytań
307 odpowiedzi
70 pomysłów
122 komentarzy
809 98%
Stanisław Pachacz napisał/a o
Comarch TNA
Comarch TNA pomysłów: 2 | odpowiedzi: 44

Anna BobkaStanisław Pachacz

TNA - edycja zgłoszonych wejść/wyjść

Zaktualizowano 2 mie. temu

Bardzo pomocne byłby by uprawnienie umożliwiające edycję zgłoszonych wejść/wyjść.

Czasami np. pracownik nie zgłosi wejścia, a potem odbije się przy wyjściu. I z takim zamieszaniem nie można nic zrobić. Jeżeli ta aplikacja działa jako jedyne narzędzie do kontroli czasu pracy to do końca miesiąca mamy zamieszanie.

Administrator powinien mieć możliwość albo usunięcia danego wejścia/wyjścia i np. pracownik ponownie ręcznie dodaje.

User Avatar
pracownik comarch
Dajana Kopera
10 pkt
0 pytań
6 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
6 100%
Dajana Kopera odpowiedział/a na
2 mie. temu

Dzień dobry,

Istnieje możliwość integracji modułu Kadry i Płace systemu Comarch ERP z systemem Comarch TNA, dzięki tej integracji możliwa jest synchronizacja struktury organizacyjnej oraz czasu pracy pracowników pomiędzy systemami. Synchronizacja wywoływana jest przez użytkownika systemów, jednak planowane jest wdrożenia narzędzia do systemu Comarch TNA za pomocą którego będzie możliwe ustawienie m. in. harmonogramu synchronizacji. 

Więcej o samej integracji systemów pod adresem: https://tna.comarch.com/pl/pomoc/sync-erp/

Czas pracy zaokrąglany jest według ustalonych reguł w momencie tworzenia planu pracy w systemie Comarch TNA. Użytkownik ma możliwość ustawienia opcji:

  • uwzględniaj wcześniejsze rozpoczęcie pracy do X minut,
  • uwzględniaj spóźnienia do X minut,
  • uwzględniaj dzienne przerwy trwające do X minut,
  • uwzględniaj łączne dzienne przerwy trwające do X minut,
  • uwzględniaj wcześniejsze zakończenie pracy do X minut,
  • akceptuj nadgodziny
    • zliczaj pełne minuty,
    • zaokrąglaj nadgodziny w dół do X minut.

Gdzie X w każdym przypadku jest wartością dowolnie dobraną przez użytkownika. 

Nie ma wyjść prywatnych w systemie, za to czas w zależności od wyboru może być przedstawiony jako czas netto (czas pracy bez czasu spędzonego na przerwach) oraz czas brutto (czas pracy wraz z czasem spędzonym na przerwach).

Nadgodziny będą liczone tylko w momencie zaznaczenia opcji "Akceptuj nadgodziny", proszę jednak pamiętać, że w momencie synchronizacji czasów pracy wartości jakie są synchronizowane to tylko czasy odbić pracowników. Z poziomu systemu Comarch TNA wybrane okresy nie są etykietowane np. jako nadgodziny czy przerwa.

Dodatkowo w systemie Comarch TNA jest możliwość eksportu raportów obecności w formacie .xls (Excel) oraz dedykowanych dla systemów ERP (raport ogólny oraz szczegółowy).

Szanowni Państwo,
jesteśmy w trakcie przygotowywania planów rozwojowych usługi Comarch TNA na rok 2020. Chcielibyśmy aby nasza usługa jak najlepiej odpowiadała na Państwa potrzeby, w związku z czym prosimy Państwa o pomoc w tworzeniu roadmapy.

Bardzo prosimy o zgłaszanie pomysłów i głosowanie na już zgłoszone sugestie w sekcji "Pomysły" oraz oznaczanie wpisów kategorią „Comarch TNA”.
Dzięki temu będziemy mogli łatwo śledzić proponowane przez Państwa funkcje i wybrać te z największą ilością głosów.

Dziękujemy za pomoc i liczymy na Państwa zaangażowanie.

Z poważaniem,
Zespół Comarch TNA

Użytkownicy

Polecane