Społeczność Comarch ERP | Użytkownicy Klienci Partnerzy Comarch
User Avatar
klient
Piotr Zborowski
189 pkt
3 pytań
31 odpowiedzi
19 pomysłów
21 komentarzy
114 98%
Piotr Zborowski zapytał/a o
Płace i Kadry
Płace i Kadry pytań: 805 | odpowiedzi: 2606

Ania WitońMałgorzata ZbrojaMonika KalaKamil PietrasiewiczMichal SuligaMarzena NykPiotr Zarzyckikamilagrzesiek
Comarch ERP Optima
Comarch ERP Optima pytań: 3549 | odpowiedzi: 15004

Optima

Michał NowakWojciech SałańskiAnia WitońMarcin GrzymisławskiPiotr ManiewskiMonika KalaKatarzyna WojtaszekAlina Matuszewska
Comarch ERP Klasyka
Comarch ERP Klasyka pytań: 74 | odpowiedzi: 261

Piotr ZborowskibiuroBarbara GospodarczykJustyna Figołuszkatak9Dariusz ŁabysUrszula SkowronekRyszard Bielecki

Zakończenie wsparcia Klasyka - migracja danych

Zaktualizowano 24 d. temu

Czy w związku z planowanym zakończeniem wsparcia dla systemów Comarch ERP Klasyka, firma Comarch przygotowała narzędzia do migracji całości danych kadrowo-płacowych z systemów Comarch ERP Klasyka? Podkreślam, że chodzi o bezstratne przeniesienie danych, gdyż wszyscy wiemy, że do tej pory klienci w takiej sytuacji mieli wykonywaną wyłącznie częściową migrację danych, a w przypadku danych kadrowo-płacowych taka sytuacja powinna być niedopuszczalna.

Elżbieta Lulek napisał/a o
Nowa wersja
Nowa wersja artykułów: 57

Tą kategorią będziemy oznaczać m.in. posty na BLOGu, które będą dotyczyły planowanych wersji do wydania oraz informacje o wydanych wersjach.

Michał MarczakWitold PodgórskiJoanna BałutJacek KrzaczekElżbieta LulekKatarzyna BibrzyckaUrszula KozłowskaGrzegorz Mączka

Nowa wersja Comarch ERP Klasyka

Zaktualizowano miesiąc temu

Szanowni Państwo,
zostały udostępnione nowe wersje programów z serii Comarch ERP Klasyka: Firma++ (FPP) 4.01 oraz Księga Handlowa (KH) 3.81. W programach została wprowadzona możliwość eksportowania przelewów split payment w formacie Elixir. Dodatkowo w programie Księga Handlowa dodana została obsługa nowych formularzy deklaracji VAT-7 (18) oraz VAT-7K (12).

Opublikowane zostały również nowe wersje Comarch ERP e-Deklaracje Klasyka oraz Serwera wydruków graficznych. W Comarch ERP e-Deklaracje Klasyka dostosowaliśmy mechanizm generowania podpisów cyfrowych do wymogów prawnych obowiązujących od 1.07.2018 roku. Zmieniono algorytm skrótu wykorzystywany do podpisu cyfrowego z SHA1 na SHA256. Nowy algorytm wykorzystywany jest do podpisywania deklaracji oraz plików JPK. W przypadku Serwera wydruków graficznych dodaliśmy nowe wydruki deklaracji VAT-7.

Nowe wersje programów dostępne są na Indywidualnych Stronach Klientów.

User Avatar
klient
Justyna Figołuszka
1 pkt
2 pytań
1 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
1 100%

Rok temu pytałam, jak ma się JPK - wymóg wpisania długiego numeru faktury zakupu kontrahenta do zbyt krótkiego pola w programie KH Klasyka ( w rejestrze zakupów vat, z którego generuje się JPK). Odpowiedzi otrzymałam kilka, że nieistotne elementy można pominąć itd. a oto w odpowiedziach na stronie MF widnieje odpowiedź - cyt :

Czy zero w JPK_VAT jest rozróżniane od litery "O'? Czy jeśli faktura zaczyna się od f/55666, to także trzeba napisać f/55666 czy wystarczy 55666?
Zero jest rozróżniane od litery „O”. Należy wprowadzić cały numer faktury: f/5566
Czy wypełniając JPK_VAT można pominąć część oznaczeń faktur zakupowych zwłaszcza w przypadku bardzo skomplikowanych i długich numerów faktur?
Nie można pominąć części oznaczeń faktur zakupowych. Należy wprowadzić cały numer faktury.

Jakie wobec tych odpowiedzi Comarch reprezentuje stanowisko? Podobno programy są zgodne z przepisami prawa - na to liczyłam i dlatego z programu Comarch korzystam.

User Avatar
klient
Elżbieba Czarnecka
0 pkt
1 pytań
2 odpowiedzi
0 pomysłów
0 komentarzy
0 0%
Elżbieba Czarnecka zapytał/a o
Comarch ERP Klasyka
Comarch ERP Klasyka pytań: 74 | odpowiedzi: 261

Piotr ZborowskibiuroBarbara GospodarczykJustyna Figołuszkatak9Dariusz ŁabysUrszula SkowronekRyszard Bielecki
Serwis
Serwis pytań: 81 | odpowiedzi: 270

cezary.wiktorowicz.98Izabella ZachKamil JaneckiŁukasz CiembroniewiczHanna KoźlińskaMarta Kiepasdominika kurbielPrzemysław Zalewski
Techniczne
Techniczne pytań: 1178 | odpowiedzi: 4532

Ania WitońHubert Trzewikz.gabrysDARIUSZ KNAPCZYKWojciech SałańskiMichal SuligaHonorata KołomyjskaRafał Galewski

Hasp HL 3.21

Zaktualizowano 3 mie. temu

Czy klucz Hasp HL 3.21 / firmwsare 32.1 / działa pod Windowsem 10  32Bit? - mam wrażenie, że klucz nie ma komunikacji z systemem i nie mogę wgrać sterownika klucza , w konsekwencji nowej wersji KH380. Pod WXP system widzi klucz i wgrałem KH370. Jak mi się wydaje poczynając od W7 a na pewno W10 nie ma protokołu IPX .........

Jakie wyjście : update klucza czy zainstalowanie protokołu IPX z lat 80-siatych?

Użytkownicy

Polecane